Hacı Adayları Kutsal Topraklara Ulaşmaya Başladı

9 Ağustos 2016 Salı

Hacı adayları, yıllardır özlemini çektikleri kutsal topraklara ulaşmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hac yolculuğuna çıkan ilk kafileler de geçtiğimiz cumartesi günü dualarla uğurlandı. 

Hac Görevini Yapmak Üzere Bu Yıl Yaklaşık 60 Bin Kişi Suudi Arabistan’a Gidecek

Ankara’dan ilk hacı kafilesi dualarla yola çıktı, Esenboğa Havalimanında bir uğurlama töreni düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dursun Aygün, kutsal yolculuğukla ilgili bazı bilgiler verdi. "Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Hac Organizasyonu gerçekleştirecek olan acentalar toplamda 59.200 adayı görevini ifa etmek üzere mukaddes belgelere gönderilecek tam 3369 görevli, siz değerli hacı adaylarımıza orda hizmet verecekler."

Törenin sonunda, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz’ın ettiği duaya hacı adayları hep birlikte amin dedi. "Ya Rabbi yüce bir gaye için buradayız." Meclisimizi  mübarek eyle, niyazlarımızı makbul eyle.

İstanbul’dan yola çıkan ilk kafiledeki hacı adayları da büyük bir mutluluk ve heyecan içindeydi.

Hac yolcularının dilinde de, gönlünde de tek bir dua vardı. Vatanın selameti. Ülkenin birlik ve beraberliği. Mardin havaalanında da kutsal yolculuk telaşı vardı. Uğurlama öncesinde Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı. Eller duaya açıldı. Gümüşhane’de ise vatan nöbeti için meydanda toplanan halk, gecenin sonunda hacı adaylarını uğurladı.