Hadislerle İslam Dijital Ortamda

25 Aralık 2015 Cuma

Dünya çapında büyük ses getiren, 85 ilim adamının hazırladığı "Hadislerle İslam" Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişinin yıl dönümü olan mevlid kandili'nde internet ortamında erişime açıldı. Artık okuyucular dünyanın her noktasında bu özgün esere ulaşabilecek ve hazreti peygamberin sözlerini okuyup anlama imkanına sahip olabilecek.

Önceki ciltler halinde okuyucuya sunuldu, ardından farklı dillere çevirisi yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın islam ansiklopedisinden sonra yaptığı en büyük çalışma olan “Hadislerle İslam” internet ortamına da aktarıldı…

“Hadislerle İslam” 6 yıllık özverili bir çalışmanın ürünü… Hadis alanında uzman 85 ilim adamının kolektif bir çalışması sonucu ortaya çıktı. Hazreti Muhammed'in örnek hayatı, sünneti, uygulamaları, meydana getirdiği ilk islam toplumunun hadisler aracılığıyla ortaya konduğu esere "hadislerleislam.diyanet.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek.

Bu Büyük Esere Dünyanın Dört Bir Yanından İnternet Ortamında Ulaşılabilecek

Diyanet işleri başkanlığı hadislerle islam eserinin web çalışmasını hazreti peygamberin dünyaya gelişinin yıl dönümünde yayınladı. Okuyucular artık dünyanın neresinde olursa olsun internet ortamında bu eseri okuma imkanına sahip olacak… Dünya çapında büyük ses getiren eser böylece çok daha geniş kitlelere ulaşabilecek.

Hadislerle İslamı farklı milletlerden insanların da okuyup inceleyebilmesi amacıyla başlatılan dünya dillerine çeviri çalışmasına ise her gün bir yenisi ekleniyor… Eser ilk olarak Arnavutça, Kırgızca ve Azerice'ye çevrilmişti. İngilizce, Rusça ve Boşnakça'ya çeviri de devam ediyor. Diyanet işleri başkanlığı son olarak eserin arapça ve almanca tercümeleri için de ekip kurdu.