Hafızların İcazet Sevinci

5 Eylül 2018 Çarşamba
Hafızların İcazet Sevinci

Gençler, akın akın hafızlar kervanına katılıyor. Ankara Kızılcahamam’da eğitimlerini tamamlayan 17 hafız daha icazetlerini aldı. İcazet törenine Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen de katıldı.

Kızılcahamam’da eğitimlerini tamamlayan 17 hafız icazetlerini aldı

Sabrettiler, azmettiler ve kainat rehberi Kur’an-ı Kerim’i hıfzederek hafız olmaya hak kazandılar. Ankara Kızılcahamam’da, ilçe müftülüğü tarafından, akyüzler yatılı erkek Kur'an kursunda hafızlığını tamamlayan 17 hafız için icazet töreni düzenlendi. Yabanabad Camii'ndeki programda hafızlar tekbirler eşliğinde camide yerlerini aldı.

İcazet törenine Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen ve Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyesi Fatih Okumuş da katıldı. Fatih, okumuş Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi..

Burhan işliyen ise, hafızlık ve Kur’an eğitiminin önemini anlattı; “Bugün Allah adına İslam adına Kur'an adına hangi hizmeti yapmak istiyorum derseniz yapmanın önü açıktır ardına kadar. Cenabı Hak o kapılardan girebilmeyi nasip etsin bizlere.

Hafızlar tek tek Kur’an tilavetlerini yaparak gönülleri titretti. Diyanet işleri başkanlığı 17 hafızı, altın ve Diyanet yayınları kitaplarıyla ödüllendirdi.nı hediye etti. Hafızların eğitim gördükleri, akyüz Kur’an kursunu yaptıran hayırsever Hüseyin Akyüz tarafından da kendilerine altın takdim edildi.