Hamamönü’nde Bir ''Kitap-Kahve''

6 Aralık 2018 Perşembe

Ankara, kitap kurtları için  özel bir mekana daha kavuştu. Başkentin özgün adreslerinden biri olan Hamamönü’de “kitap-kahve” açıldı. Bu kültür mekanında okuyucular, Diyanet yayınlarının da içinde yer aldığı binlerce kitabı okuyup iade etmek üzere, emanet alabiliyorlar.

Restore edilen Ankara evleriyle başkentin önemli tarih ve kültür merkezlerinden biri haline gelen Hamamönü, bir kitap-kahveye kavuştu. Yanlış duymadınız kitap-kafe değil; milli deyimiyle kitap-kahve. Yeni Dünya Vakfı’nca oluşturulan mekanın açılışına tarım ve orman bakanı Bekir Pakdemirli ve Ankara Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu da katıldı.

Diyanet yayınlarını da içeren binlerce kitabı okuyup, iade etmek üzere ücretsiz alabilirsiniz

Diyanet İşleri Başkanlığı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yayınlar ve kitaplarla destek verdiği kitap-kahve daha ilk günden ilgi gördü. Vatandaşlar burada kitapları inceleme, dilerlerse ücretsiz olarak alarak alıp, evlerinde okuduktan sonra iade etme imkanı buluyor; ”Dünya Edebiyatı Türk Edebiyatı Dünya Türk tarihi felsefe konuları özellikle Diyanet İşleri Başkanlığımızın kitaplarını tutuyoruz aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı aylık dergilerini her ay takip ederek burda misafirlerle buluştuurp okumalarını sağlıyoruz “

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı yayınlarının da yer aldığı yaklaşık 3000 civarı dini ve edebi eseri burada bulmak mümkün. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önemli projesi millet kıraathanelerinin farklı bir düzenlemesi olarak hizmet verecek olan kitap-kahvede yüzlerce Diyanet yayınına da ulaşabiliyorsunuz.