Hz. Amine Yetim Koordinasyon Merkezi

24 Temmuz 2018 Salı
Hz. Amine Yetim Koordinasyon Merkezi

Gaziantep’te örnek bir belediyecilik çalışmasını taşıyacağız şimdi de sizlere. Şahinbey ilçesinde açılan Hz. Amine Yetim Koordinasyon Merkezi, eşini kaybeden annelere kimsesiz olmadıklarını, yetim kalan çocuklara sahipsiz kalmadıklarını gösteriyor.

Eşini kaybeden anneler, yetim çocuklar acılarını unutuyor, sosyal etkinliklere katılıyor

Eşini kaybeden anneler, yetim kalan çocuklar için Gaziantep’te önemli bir sosyal belediyecilik hizmeti veriliyor. Büyükşehir belediyesince yeni açılan Hz. Amine Yetim Koordinasyon Merkezi bu alanda önemli bir boşluğu dolduruyor..

2 katlı ve 1041 metrekare alana sahip olan merkeze davet edilen eşi vefat eden kadınlar ve çocukları acılarını dindirmek biraz olsun kafalarını dağıtmam için sohbetler ediyor, gezilere çıkıyorlar.

Merkezde yetim çocuklar için hem Ku'ran da değerler eğitimi veriliyor. Minikler hobi faaliyetlerine ve sosyal etkinliklere katılıyor. 1250 anne ve 3 bin 500 çocuğa hizmet verebilecek şekilde planlanan Hz. Amine Yetim Koordinasyon Merkezinde, sadece çocuklar değil, ihtiyaca göre annelere de eğitim hizmeti veriliyor.

Sahipsiz olmadıklarını gören anneler artık kaybettikleri sevdiklerinin arkasından yas tutmak yerine, ebedi hayat ve o hayata göç edenler için neler yapılması gerektiğini öğreniylorlar. Hatta aksine, daha aktif bir sosyal bir yaşam sürüyorlar. Benzer acıları paylaşanlar birbirleriyle dayanışarak, acılarını paylaşıyor, sevinçlerine ortak oluyor.