İslam Karşıtı Kitap Yazarken Müslüman Oldu

6 Şubat 2019 Çarşamba

Hollanda'da, bir dönem aşırı sağcı özgürlük partisinde milletvekilliği yapan Joram Van Klaveren, Müslüman oldu. Klaveren’in, İslam karşıtı kitap yazarken yaptığı araştırmalar sırasında İslam dininden etkilenerek, Müslümanlığı seçtiği belirtiliyor.

Gerçek İslam’ı öğrenince…

Hollanda'da, bir dönem aşırı sağcı özgürlük partisinde milletvekilliği yapan ve partinin ikinci adamı pozisyonunda olan Joram Van Klaveren, İslam karşıtı kitap yazarken Müslümanlığı seçti. Hollanda basınında yer alan haberlere göre, eski siyasetçi 39 yaşındaki Van Klaveren, geçen yıl ekim ayında şehadet getirerek Müslüman oldu.

Hollandalı eski aşırı sağcı siyasetçi, Van Klaveren İslam karşıtı kitap yazarken Müslüman oldu

Van Klaveren’in, İslam karşıtı kitap yazdığı süreçte yaptığı araştırmalar sırasında İslamiyet ile ilgili bakış açısının değişmesi sonucu Müslüman olduğu ve Müslüman olduktan sonra gayrimüslimlerin İslam karşıtı düşüncelerini çürüten bir kitap çıkardıği ifade edildi. 2010-2017 yıllarında milletvekilliği yapan Joram Van Klaveren, 2014'te PVV lideri Geert Wilders'in, Fas kökenliler için sarf ettiği ırkçı sözlerinden sonra partiden ayrılarak bağımsız milletvekili olmuştu. 6 yıl önce de, bir dönem aşırı sağcı PVV partisinde yer alan Birlik Partisi lideri Arnoud Van Doorn da, partisinden ayrılarak müslümanlığı seçmişti.