İsviçre'de Camiye Saldırı

20 Aralık 2016 Salı
İsviçre'de Camiye Saldırı

Avrupa’da islamofobik eylemlerin ardı arkası kesilmiyor. İsviçre’nin Zürih kentinde Islamisches Zentrum Camii’ne silahlı saldırı düzenlendi. Somali uyruklu 3 kişi yaralandı.

Son yıllarda avrupa’da islami değerlere ve müslümanlara yapılan saldırlar devam ediyor. Bunun son örneği ise İsviçre’nin Zürih kentinde Islamisches Zentrum Camii’ne yapılan silahlı saldırı oldu. Camiden yükselen silah sesleri Zürih polisini harekete geçirdi.

İslamisches Zentrum Camii’ne Saldırıda Somali Uyruklu 3 Kişi Yaralandı

Somali uyruklu 3 kişiyi yaralayan saldırgan, olay yerinden kaçtı. Açıkmalamara göre, polis saldırganın peşine düştü. Saldırıya uğrayan "Islamisches Zentrum" camii, İsviçre polisi tarafından mühürlendi.  Caminin ne zaman ibadete açılacağına ilişkin bilgi verilmedi.

Öte yandan, İsviçre medyasında çıkan habere göre, camiye düzenlenen saldırı sonrasında bölgeye yakın bir yerde bir ceset bulunduğu ve olayla bağlantısının araştırıldığı ifade edildi.

Caminin daha önce türk toplumunun denetiminde olduğu, son dönemlerde ise camiyi başta somalililer olmak üzere afrikalıların yoğun olarak ibadet için kullandığı belirtiliyor.