Lise Koridorunda Matematik Sokağı

11 Mayıs 2018 Cuma
Lise Koridorunda Matematik Sokağı

Hatay’da matematik sokağa çıktı. Altınözü ilçesinde bir meslek lisesi, öğrencilerinin matematik dersini daha çok sevmeleri için farklı bir uygulama yapıyor. İşte, bir okulun koridorlarında oluşturulan, duvarlara formül ve simgelerin resmedildiği matematik sokağı. 

Lokman Hekim Mesleki Tek. Anadolu Lisesi’nin Koridorunda “Matematik Sokağı” Açtılar

Birçok öğrencinin kâbusu haline gelen matematik dersi Hatay Dörtyol’daki Lokman Hekim Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri için bir düşe dönüştü. Koridorlarına rengarenk matematik simgelerinin resmedildiği matematik sokağı, öğrencilerin bu derse bakışlarını değiştireceğe benziyor. 

Matematik sokağı projesiyle genç dimağlara formüllerin resmini çizmeyi hedefleyen okul müdürü Abdullah Turunç, bu sayede birçok öğrenci için matematiği zevk haline getirebileceklerini düşünüyor;

"Öğrencilerimiz gerek formülleri duvara işleyerek, gerekse şekilleri çizerek en azından bir görsellik oluşturmaya çalışıyoruz. Bu şekilde öğrenciler tenefüse çıktıkları zaman en az bir öğrencinin dahi dikkatini çekebilirsek bir çok öğrencimizi bu şekilde kazanmış olacağız."

“matematik hayattır” diyerek yola çıkan bir grup öğrenci ve öğretmen, bu çalışmayla matematiği hayatın içine katmayı hedefliyor. 

Proje başlangıçta matematik dersi zayıf olan öğrenciler için hazırlanmıştı fakat renkli formüllerin pırıltıları birçok öğrenciyi de cezbetti. Başta 30 olan sayıları kısa sürede 50’yi buldu.