Mirac Gecesi Özel Yayını Diyanet TV’de

5 Şubat 2024 Pazartesi
Mirac Gecesi Özel Yayını Diyanet TV’de
Mirac Gecesi Özel Yayını Diyanet TV’de…

Yüzyılın felaketi olarak tarihe geçen Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümünde Türkiye yeniden tek yürek. Diyanet TV, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen felakette yaşanan acıları ve kayıpları unutmamak depremde vefat edenleri anmak adına pek çok programı ekranlara getirecek.

Mirac Gecesi, 2024 yılında 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde idrak edilecek. Türkiye’nin tüm camilerinde gerçekleşecek programlarda deprem şehitleri ve tüm şehitlerimiz için Kur’an tilavetinde bulunulacak, dualar edilecek.

Diyanet TV’nin TRT ile canlı gerçekleştireceği Mirac Gecesi programı Gaziantep Şahinbey Millet Camiinden ekranlara gelecek. 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş programda konuşma yapacak. İstanbul Beşiktaş Barbaros Hayreddin Paşa Camii İmam Hatibi Alpcan Çelik, İstanbul Anadolu Dini İhtisas Merkezi Eğitim Görevlisi Mustafa Altın, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Salih Akyüz Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunacak. Sala ve salavatlarla başlayacak programda Diyanet İşleri Başkanlığı İlahi Korosu tasavvufi ezgiler icra edecek. 

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın cemaate konuşma yapacağı programda Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi dua edecek.

Mirac Gecesi Özel Yayını 6 Şubat Salı Günü saat 20.00’de Diyanet TV’de…