Münbiç’te Tsk’nın 3. Devriyesi

23 Haziran 2018 Cumartesi

Terör odakları Suriye’nin Münbiç kasabası ve Irak’ın kandil bölgesindeki gelişmelerle başlıyoruz… Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı Harekatı alanıyla Münbiç arasında kalan hatta üçüncü devriye görevini gerçekleştirdi.  Kandil’e düzenlenen hava harekatındaysa 9 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Gerekirse Sincar’a da gireriz” dedi…

Mehmetçik, terör örgütü Pkk-Pyd’nin kontrolü altındaki Münbiç’de, her geçen gün etkisini artırıyor… 18 Haziran’da ilk devriye atıldı, 20 Haziran’da Türk Silahlı Kuvvetleri ikinci kez, Münbiç çevresini kortrole çıktı. Üçüncü devriye bugün gerçekleşti.

 

Tsk'ya ait zırhlı araçlar, Suriye'nin kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki Cerablus ile Münbiç cephe hattındaki Sacu çayı civarında Abd ile koordine ederek bağımsız şekilde üçüncü devriye faaliyetini gerçekleştirdi. 

Terör örgütü Pkk Pyd’den temizlenen Cerablus’ta terör örgütü Ypg’nın kanlı bir planı Türkiye’nin eğittiği yerel polisler tarafından önlendi. Cerablus hastanesi önünde bombalı bir motosiklet tespit edildi.  Motosikletteki bomba polislerin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi.

Türk savaş uçakları ise bir kez daha Kandil’i vurdu. Hakurk ve Kani Rash bölgelerinde 9 teröristi etkisiz hale getirildi. Silah mevzisi, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edildi.

İstanbul’un ilçelerinde seçim çalışması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Münbiç ve Kandil’in teröristlerden temizlenmesi yönündeki kararlılığı yineledi. Gerekirse Sincar’a da gireriz dedi.

Erdoğan, yerli üretim silahlarımıza yeni bir vurucu gücün de katılacağının müjdesini verdi.