Odasını Sınıfa Dönüştürdüler

6 Kasım 2017 Pazartesi

Adıyaman’da geçirdiği trafik kazasında kısmi felç geçiren ortaokul öğrencisi Seren Esmer'e, hastanede eğitim imkanı sağlandı. 13 yaşındaki Seren 3 ay önce tarfik kazasında annesini ve kuzenini kaybetti, kendisi ise kısmi felç geçirdi.Tedavisi Adıyaman’da hastanede devam eden Seren Esmer için, eğitiminden geri kalmasın diye kullanılmayan bir oda sınıfa çevrildi. 

 
Trafik Kazası Geçiren Seren’e Hastanedeki Odasında Ders Veriliyor
 
Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen 6 öğretmen küçük Seren için hastanede dönüşümlü olarak ders veriyor. Seren, öğrenimine ara verme-menin mutluluğunu yaşıyor. Hedefi büyüyünce doktor olmak;
 
“Bu yaz geçirmiş olduğum kazadan dolayı belli bir süreliğine hastanede yatmam gerekti. Bu sebepten dolayı eğitimimden geri kalmamak için hem okul idaremiz hem hastane idaresi hastanede eğitim projesiyle benim eğitimime destek oldular hepsine teşekkür ederim.”
 
Adıyaman’da ilk defa uygulanmaya başlanan proje kapsamında, hastanede yatan çocuklar hem eğitimlerinden geri kalmıyor hem de motivasyon sağlanıyor; “Çocuklarımızın eğitimden geri kalmaması için hastane sınıfları açıyoruz. 400 yataklı hastanemiz büyük bir hastan ve burada yatan çocuklara eğitimlerinden geri kalmamaları için öğretmen arkadaşlarımız gelip eğitim vermeye başladılar.”