Samsat Camileri Ayağa Kalkıyor

3 Mayıs 2018 Perşembe

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bir yıl arayla meydana gelen iki depremde hasar gören 5 caminin yeniden ayağa kaldırılması için vatandaşlar ve Türkiye Diyanet Vakfı harekete geçti. Depremlerde kullanılamaz hale gelen camiler yıkılıp, yeniden inşa edilecek. Vatandaşlar, camilerin inşasına Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlattığı “Bir Tuğla da Benim Olsun” kampanyasına katılarak destek verebilecekler.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Bir Tuğla da Benim Olsun” kampanyasını bizzat katılım göstererek başlatmıştı.

“Bir Tuğla da Benim Olsun” kampanyasıyla yapımı devam eden ve yapılması planlanan camiler için hayırsever vatandaşların yardımına başvuruldu.

Bu kapsamda Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bir yıl arayla meydana gelen iki depremde hasar gören 5 caminin yapımı için kollar sıvandı. 5,4 ve 5,1 büyüklüğündeki depremlerde kullanılamaz hale gelen Hacı Ömer, Ulu, Fatih, Yavuz Selim ve Örentaş camileri vatandaşların ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın işbirliğiyle yıkılarak yeniden yapılacak. 

Camilerin ayağa kaldırılmasına vesile olan bu anlamlı kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar, SMS yoluyla ‘cami’ yazıp 1379’a göndererek 10 tl yardımda bulunabilecek.