Şehitlere Son Görev

11 Şubat 2016 Perşembe

Operasyonlar Sırasında Şehit Düşen Güvenlik Görevlileri Toprağa Verildi

Şehitlerimizi son yolculuklarına uğurladık… Şırnak ve Diyarbakır’da devam eden operasyonlar sırasında şehit olan asker ve polisler bugün memleketlerinde dualar ve gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Bugün yine yürekler buruk, gözler yaşlıydı… yurdun dört bir yanında, şehitler dualarla toprağa verildi. Şırnak’ta, Merkez, Cizre ve İdil ile Diyarbakır - Sur’da teröristlerin saldırılarında şehit düşen güvenlik güçleri, askeri törenlerin ardından memleketlerine gönderildi. Özel harekat polisi Osman Yurt’un naaşı, baba ocağı Sivas’a getirildi… cenaze namazının ardından, şehit özel harekatçı toprağa verildi. 21 yaşında şehit düşen er Vedat Dolançay ise, Van’ın Saray ilçesinde gözyaşları ve dualarla ebediyete uğurlandı.

Şehit polis mehmet güngördü için, memleketi kayseri’de cenaze töreni düzenlendi. Şehit, tekbirler eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Er Arif Subaşoğlu, Cizre’de, tezkere almasına 27 gün kala şehit oldu… şehit er, memleketi Kocaeli’nde toprağa verildi. 

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü gata'da şehit düşen uzman çavuş Hasan Talay, memleketi Balıkesir'de gözyaşlarıyla toprağa verildi. Sur’da şehit olan Deniz Yüzbaşı Fatih Yaşar’ın cenazesi ise memleketi Konya’ya uğurlandı. Şehit yüzbaşı, Seydişehir ilçesi Bostandere mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Öte yandan cizre’de devam eden operasyonlarda; 20 terörist etkisiz hale getirildi.