Sela Okuyan İmama Saldırı

19 Temmuz 2018 Perşembe
Sela Okuyan İmama Saldırı

Tekirdağ’da 15 Temmuz gecesi, daha doğrusu darbe girişimin 2. yıldönümünü andığımız pazar gecesi, sela okuyan İmam Hatip Faruk Açıkgöz saldırıya uğradı. Açıkgöz’ü darp eden saldırgan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Savcılık olayın titizlikle araştırıldığını açıkladı.

15 Temmuz’un darbe olmadığını söyleyen zanlı tartıştığı imamı darp etti

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde Esenler Cami İmam Hatibi Farku Açıkgöz, 15 Temmuz’un 2. yıldönümünde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatı çerçevesinde saat 00.13’te sela okudu. 

Faruk Açıkgöz - Tekirdağ Esenler Camii İmam Hatibi; "Selayı okuduktan sonra cami içerisine iki kişinin girdiğini gördüm. Yanıma gelen kişi bana darbe olmadığını ve neden sela okuduğumuzu sordu. Kendisine, Diyanet'in emri gereği okuduğumu söyledim ancak dinlemedi." 

Zanlı İ.Ö Din Görevlisi Açıkgöz ile “15 Temmuz” darbe girişiyle ilgili tartıştı. Ardından darp etti; “Bana saldırmaya ve hakaret etmeye devam etti. Yanındaki şahıs ses çıkarmadan camiden ayrılırken, benim ısrarlarımla camiden çıkan İ.Ö, bana yumruk atarak yaraladı. Kendisinden şikayetçi oldum ve hukuki mücadelemi her türlü vereceğim.''

Tekirdağ İmam Hatipliler Lisesi ve Diyanet-Sen saldırıyı kınadı. Gözaltına alınan zanlının adli kontrol şartıyla serbest bırakılması tepki çekti; "Bu işin takipçisi olacağız. Bizi üzen olay darbeyi öven, cumhurbaşkanımıza dil uzatan ve hocamıza 'bu darbeyi inkar edeceksin, darbe falan değil, senaryo bu, bir oyun diyen" kişinin serbest bırakılmasıdır. Bu bizi üzmüştür"

Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü açıkladı.