Slovenya Diyanet İşleri Başkanı Diyanet TV’yi Ziyaret Etti

3 Nisan 2015 Cuma

Diyanet TV Televizyonu, Slovenya Diyanet İşleri Başkanı ve beraberindeki heyeti ağırladı. Kanalı gezen heyet stüdyolarımızda da bildikleri tek Türkçe ilahiyi seslendirdi.

 

 
 
 
Slovenya Diyanet İşleri Başkanı Nejat Grabus ile ülkede yaşayan Boşnak ve Arnavut dini temsilciler Diyanet TV Televizyonu’nu ziyaret etti.
Grabus, Diyanet Haber mikrofonlarına yaptığı açıklamada Türkiye’yi ve Diyanet İşleri Başkanlığını ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Grabus, şöyle konuştu: “Bu ziyareti Diyanet İşleri Başkanlığının yapmış olduğu çalışmaları daha yakından görmek için gerçekleştirdik. Türkiye’ye her geldiğimde bu kardeş ülkemizde gördüğümüz gelişmelerden dolayı heyecanımız artıyor.Hayran kaldığım bu çalışmaları arkadaşlarımın da görmesini istedim. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’e misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ederim.”
 
Heyete kanalı DİB Radyo-Televizyon Daire Başkanı Abdurrahman Akbaş tanıttı. Stüdyoları gezen Slovenya heyetinden hafız ŞpendiFıdanı Ve MunzirÇelenkaise bildikleri tek Türkçe ilahiyi Diyanet TV izleyicileri için seslendirdi.