Taksi Şoföründen Örnek Davranış

14 Aralık 2018 Cuma

Ticari takside içinde yaklaşık 40 bin tl para bulunan çanta unutuldu. Durumu fark eden taksi şoförü, parayı polis aracılığıyla sahibine ulaştırdı. Bu örnek olay, İstanbul Gaziosmanpaşa’da yaşandı. Gaziosmanpaşa TEM Taksi Durağı'nda görev yapan taksi şoförü Sıracettin Erdoğan, bir müşterisini gideceği yere bıraktıktan sonra aracının temizliğini yapıyordu. O esnada farketti para dolu çantayı. Tereddüt etmeden durumu durak yönetimine bildirdi.  

Sıracettin Erdoğan aracında unutulan 40 bin lirayı çantanın sahibine ulaştırdı

Çantada 40 bin liranın yanısıra kredi kartları ve çeşitli evraklar vardı. Çantataki belgelerden önce çantanın sahibinin kimlik bilgilerine ulaşıldı. Ardından müşterinin telefon numarası bulundu. Kendisi durağa çağrıldı. Ancak çanta sahibinin saatler sonra gelmesi üzerine, şüphelenen taksiciler durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, müşteri ve taksi şoförünü emniyete götürdü.

Yapılan incelemeler sonucunda paranın o şahsa ait olduğu belirlendi. Çanta kendisine teslim edildi. Özel bir şirkette çalıştığını belirten ve hastanede olduğu için çantayı almaya geç geldiğini belirten O.I.  Dürüstlüklerinden ve hassasiyetlerinden dolayı taksicilere teşekkür etti.