TDV’den Yabancı Öğrencilere Burs İmkanı

5 Şubat 2018 Pazartesi

Türkiye Diyanet Vakfının, dünyanın 111 ülkesinden öğrencilere Türkiye’de eğitim imkanı sunduğu uluslararası öğrenci programları için başvurular başladı. Mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahipleri için eğitim faaliyetlerini sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye’de eğitim görmek isteyen uluslararası öğrenciler için 31 Mart tarihine kadar başvuruları alacak.

Türkiye’de eğitim görmek isteyen öğrenciler 31 Mart’a kadar başvurabilecek

Mazlum coğrafyalara yaptığı insani yardımlarla adından sık sık söz ettiren Türkiye Diyanet Vakfı, yabancı öğrencilere verdiği eğitim desteğini de sürdürüyor. Uluslararası eğitim programlarıyla türkiye’den ve dünyanın 111 ülkesinden öğrencilere eğitim imkânı sunan Türkiye Diyanet Vakfı, öğrencilere burs imkânının yanında barınma ve eğitim desteği de veriyor.

Öğrencilere Uluslararası İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Öğrenci Programı ve Uluslararası İlahiyat Programı gibi projelerle eğitim faaliyetleri yürüten vakıf, müslüman toplulukların din eğitiminin desteklenmesine ve gelişmesine de katkı sağlıyor.

Bu imkanlardan yararlanarak Türkiye’de eğitim görmek isteyen uluslararası öğrenciler, şubatta başlayan ve 31 Mart’a kadar devam eden burs başvurularını burs.tdv.org adresinden yapması gerekiyor.

Başvurular nisan ayı içerisinde değerlendirilerek gerekli şartları taşıyan adaylara yönelik mayıs ve haziran aylarında ülkelerinde mülakat yapılacak. Mülakatlar sonucunda uygun görülen adaylar Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası Öğrenci Bursluluk Programına kabul edilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı, 2018 uluslararası öğrenci programları kapsamında Uluslararası İmam Hatip Lisesi programı için 400, Uluslararası İlahiyat Lisans Programı için de 200 öğrenci olmak üzere 600 öğrenciye daha Türkiye’de eğitim desteği vermeyi planlanıyor.

 

Alt kj: türkiye’de eğitim görmek isteyen öğrenciler 31 mart’a kadar başvurabilecek