TDV Kagem Tarafından Özel Bir Konferans Düzenlendi

11 Ocak 2019 Cuma

"Toplumsal Alanda Kadın Konusu'' Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi Kagem’in düzenlediği konferansta ele alındı. 

Toplumsal Alanda Kadın

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi Kagem, toplumsal sorunları ele alan etkinliklere devam ediyor. Bu kapsamda “Toplumsal Alanda Kadın” başlıklı konferans düzenlendi. Konuşmacı gazeteci Sibel Eraslan’dı; "İtina ediyoruz aile mevzuuna. Çünkü peygamber efendimizin toplumsal teklifi aile üzerinden kaynaklanıyor. Bir duvarın içinde tuğlalar nasıl mühimse bir toplumu sağlam tutan tuğlalar da aileler ideal islam toplumu ideal ailelerin birarada dayanışarak kurduğu düzgün bir vücuda benziyor, hepimiz bu büyük idealin bir parçasıyız."

Türkiye Diyanet Vakfı konferans salonunda düzenlenen programın dinleyicileri arasında; Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut da vardı. Kadının kamusal alanda yaşadığı sorunlara ağırlık verildi." 

Eraslan kadınlara tavsiyelerde bulundu; ''Siz kamu değilsiniz. Siz Rabbimizin özenle yarattığı ahseni takvim olarak yarattığı bir fertsiniz. Fert olduğunuzun bilincini kaybetmemek gerekiyor.''