TDV Kurban Kesim Bedelini Açıkladı

1 Ağustos 2017 Salı

Kurban bayramı yaklaşırken Türkiye Diyanet Vakfı, vekalet yoluyla kurban kesim bedelini açıkladı. Bu yıl kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar yurt içi 850 tl, yurt dışı içinse 600 tl ödeme yapacak.

7 kıtada insanlığın hizmetinde faaliyetlerini süründüren Türkiye Diyanet Vakfı 2017 yılı vekaletle kurban organizasyonu için çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl kurban bayramında Türkiye’de 275 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında da 135 ülkenin 400 bölgesinde kurban kesimi yapacak.

2017 yılı vekaletle kurban bedelini Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun açıkladı.

“Türkiye’den vekalet vermek isteyen vatandaşlarımız yurtiçinde kesilmesi için 850 lira bir bedel belirlendi. Yurtdışında kurban vekaleti için ise 600 tl olarak bir bedel belirlenmiş oldu. Yurtdışından vekâlet vermek isteyen vatandaşlarımız ise 150 euro bir bedelle vekâletlerini Türkiye Diyanet Vakfı’na ulaştırmış olacaklar.”

Vakıf, vekalet yoluyla kurban programında bu yıl 275 bin hisseyi hedefliyor.

Vatandaşlar,  www.diyanetvakfi.org.tr ve bagis.diyanetvakfi.org.tr adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerine, PTT şubeleri ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban bedellerini ödeyebilecek.