TDV’nin Hizmetleri Dünya Barışına Katkı Sağlıyor

2 Nisan 2015 Perşembe
Türkiye Diyanet Vakfı, 40. kuruluş yılı münasebetiyle çalışanlarına yemek verdi. Yemeğe, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, başkan yardımcıları, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu ve çok sayıda vakıf yöneticisi katıldı.
 
 

Yemekte bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez, Türkiye Diyanet Vakfının Türkiye sınırlarını da aşan hizmetlerine dikkat çekti. “Kuruluşunun 40. Yılında Türkiye Diyanet Vakfı, yedi kıtada insanlığın hizmetinde evrensel bir iyilik hareketine dönüşmüştür.” diyen Başkan Görmez, “Bunda da her birinizin emeği vardır.” diye konuştu. Başkan Görmez, şöyle devam etti: “Allah’a hamd ediyorum. Büyük bir iftiharla ifade ediyorum. Hangi müessesine, hangi kurumuna bakarsanız bakın rakamlarda bize bunu ifade ediyor. Hizmetler de bize bunu gösteriyor. Türkiye Diyanet Vakfı, iki günü eşit olmayan bir kurum olmuştur.”

Başkan Görmez, Türkiye Diyanet Vakfının hizmetlerinin dünya barışına katkısının da yıllar sonra anlaşılacağını ifade etti: “Her ülkeden gençlerin, çocukların gelip Türkiye’de imam hatip okumaları, ilahiyat fakültesi okumaları sonra ülkelerine birer müftü olarak, diyanet işleri başkanı olarak dönmeleri, oralarda hizmet yürütmeleri, tüm bunların dünya barışına, insanların geleceğine ne kadar büyük katkısı olacağını önümüzdeki yıllar gösterecektir.”