TDV'den Afrin’e Ramazan Yardımı

17 Mayıs 2018 Perşembe

7 kıtada insanlığın hizmetinde anlayışıyla dünyanın dört bir yanına iyiliği götüren Türkiye Diyanet Vakfı; Suriye’de terörden arındırılan Afrin’de ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü. Bölgedeki terör mağdurlarına gıda ve temizlik kolileri dağıtıldı. Vakıf Ramazan ayı boyunca Afrin'de 40 bin kişiye yardım ulaştıracak. Bu arada, PKK-PYD’li teröristlerin tahrip ettiği 3 cami Türkiye Diyanet Vakfı’nın tadilatının ardından ibadete açıldı.

Mavi yelekli iyilik gönüllüleri bu kez Afrin’de teröristlerden arındırılan bölgeye yardım  götürdü. Türkiye Diyanet Vakfı’nın hazırladığı gıda ve yardım kolileri terör mağduru ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Türkiye Diyanet Vakfı Ramazan ayı boyunca Afrin’de 40 bin kişiye yardım ulaştıracak. Ramazan boyunca ekmek, sıcak yemek, iftarlık ve gıda yardımı yapılacak.

Afrin’de tahrip olan 3 cami TDV’nin onarımının ardından ibadete açıldı

Bu arada Türkiye Diyanet Vakfı teröristlerin tahrip ettiği, karargah olarak kullandığı 3 caminin onarımını tamamladı. O camilerden ikisi Cinderes’te PKK’nın zarar verdiği selahaddin eyyubi ve ebu bekiri sıddık camileriydi