Tesislerimizde İsrail’in zulmüne ortak olan ürün ve markalara yer verilmeyecek

9 Kasım 2023 Perşembe
Tesislerimizde İsrail’in zulmüne ortak olan ürün ve markalara yer verilmeyecek

“Tesis ve işletmelerimizde İsrail’in zulmüne ortak olan ürün ve markalara yer verilmeyecek”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, boykotun kararlı ve devamlı bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini belirterek, Diyanet İşleri Başkanlığının ve Türkiye Diyanet Vakfının tüm tesis ve işletmelerinde İsrail’in zulmüne ortak olan ürün ve markalara yer verilmeyeceğini duyurdu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığının ve Türkiye Diyanet Vakfının tüm tesis ve işletmelerinde İsrail’in zulmüne ortak olan ürün ve markalara yer verilmeyeceğini duyurdu.

Boykotun kararlı ve devamlı bir şekilde sürdürülmesi gerektiğine vurgu yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak aldığımız karar doğrultusunda tüm tesis ve işletmelerimizde İsrail’in zulmüne ortak olan ürün ve markalara yer verilmeyecektir.

Boykotun kararlı ve devamlı bir şekilde sürdürülmesi zulüm ve zalimle her yönüyle mücadele edilmesi için büyük öneme sahip olduğunu düşünüyor, tüm kardeşlerimizi bu toplumsal duyarlılığa destek olmaya davet ediyorum.”