Türkiye Diyanet Vakfı Yurt Kayıtları Başladı

19 Haziran 2019 Çarşamba

Türkiye Diyanet Vakfı Yurt Kayıtları Başladı…

Yurt içi ve yurt dışı yardım faaliyetleriyle dikkat çeken Türkiye Diyanet Vakfı, eğitim ve sosyal hizmetlerde de önemli çalışmalar yapıyor. Türkiye Diyanet Vakfı 28 şehirde açtığı yükseköğrenim öğrenci yurtlarıyla eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

Üniversitelerde 7 milyonun üzerinde öğrencinin eğitim aldığı ülkemizde aileler çocuklarının Türkiye Diyanet Vakfı yurtlarında konaklamasından memnuniyet duyduklarını dile getiriyorlar. 

Yurtlarda konaklamak için, yeni eğitim- öğretim dönemi öncesi kayıtlar devam ediyor. Mayıs ayında başlayan erken kayıt döneminde şu ana kadar on bine yakın öğrenci Diyanet Vakfı yurtlarını tercih ederek kayıt yaptırdı.

Yurtlarda konaklayan öğrencilere aile ortamı sunmaya çalıştıklarını belirten Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, ”Türkiye genelinde yurtlarımızda 7 bin 354 kız, 3 bin 486 erkek öğrenci müracaatının kabul edilmesini bekliyoruz. 28 ilde 6 ilçede 59 yurdumuzda 10 bin 840 öğrenci kapasitemiz var. ”dedi.

Öğrencileri emanete uygun ve güvenli bir ortamda misafir ettiklerini ifade eden Polat, ”Fetö gibi karanlık mihraplar, bu memleketin çocukları üzerinde birtakım oyunlar oynamak isteyen, algısal operasyon yapmak isteyen teşkilatların, aynı zamanda da önünü almış oluyoruz. Çünkü bu teşkilatlar gençlerin milli ve manevi duygularını sömürerek, manipüle ederek, bu algı operasyonu yaptılar. “diye konuştu.

 

Haber: Gökhan Çelik-(Özkan Tokmakoğlu)