Türkiye'den Yemene Yardım

27 Nisan 2017 Perşembe

Türkiye mazlum coğrafyanın birçok yerinde ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeye devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ta son yıllarda Yemen’de yaşanan açlık krizi çeken insanlara Türkiye’nin gerçekleştireceği yardımları açıkladı. Öte yandan Türkiye Diyanet Vakfı, Etiyopya, Kenya, Güney Sudan ve Somali'de 380 ton gıda malzemesinin dağıtımını gerçekleştirdi.

Türkiye yardımseverliği ile dünyanın birçok yerinde mazlum durumunda ve sıkıntı içinde yaşayan insanlara yardımlarını sürdürüyor. Son yıllarda iç savaşın hakim olduğu Yemen’de açlık ve susuzluk sıkıntısı yaşanıyor.

Veysi Kaynak: Yemen’e 10 Bin Tonluk Bir Yardım Gemisi Göndereceğiz

Başbakan Yardımcısı Veysi kaynak’ta “yemen'deki insani krize ilişkin üst düzeyli taahhüt konferansı” için gittiği İsviçre’de yemen halkı için yapılan yardımları anlattı.

"18-19 milyon insan açlık sınırı altında çok sayıda çocuk ölümü bekelemek üzere. Yemene 10 bin tonluk bir gemi göndereceğiz."Türkiye bu işlerin lafını yapmıyor. Türkiye taşın altına elini koymuştur. Türkiye'nin bu işlerde alnı aktır"

Yemen’de 9 Milyon İnsan Açlık Sıkıntısı Çekerken Bunlardan 2 Milyonu Çocuklardan Oluşuyor.

Türkiye Diyanet Vakfı ’da, Etiyopya, Kenya, Güney Sudan ve Somali'de 380 ton gıda malzemesinin dağıtımı gerçekleştirildi. Vakıf dört ülkeye toplamda 3,5 milyon liralık yardım ulaştırmayı planlıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğiyle bölgede yürütülen yardımların ramazan ayı boyunca da devam edeceğini bildirildi. Yardımların yanı sıra türkiye'den giden gönüllü sağlık çalışanları da bölge halkına destek oluyor. Etiyopya, Kenya, Somali ve Güney Sudan'da birer doktor gece gündüz çalışıyor.