Yaz Kur’an Kurslarına Başvurular Başladı

14 Haziran 2016 Salı

Yaz Kur’an kurslarına başvurular bugün itibariyle başladı… Her yıl 3 milyonu aşkın çocuğun Kur’an öğrendiği kurslar kapılarını 20 haziran’da açacak. Kurslarda bu yıl ilk kez islamofobiye karşı sevgi teması işlenecek.

Kurslarda Bu Yıl İlk Defa İslamofobiye Karşı Sevgi Teması İşlenecek

Başvurular bugün başladı. Minikler bir yaz daha kur’an kurslarını dolduracak. Eğitimler 20 haziran’da başlayacak. Kur’an ayı ramazan’da minikler bu yıl ilk defa sevgi teması kapsamında kur’anla buluşacak. Çocuklara islamofobiye karşı sevgi öğretilecek.

kurslarda bu yıl ilk defa islamofobiye karşı sevgi teması işlenecek

Kurslarda islam medeniyetinde sevgi ve hoşgörüsüyle öne çıkan başta sevgili peygamberimiz hazreti muhammed olmak üzere örnek şahsiyetler tanıtılacak ve sevgi kapsamına giren değerler aşılanacak.

İnancım, ibadetim,ahlakım ve peygamberim isimli derslerde minikler; islamın en temel bilgilerini öğrenecek. Eğitimler yaş grupları ve öğrencilerin bilgi seviyelerine göre verilecek. Kurslar için gerekli hazırlıklarsa tamamlandı.

Eğitim hizmetleri genel müdürü ali erbaş velilere ve öğreticilere son bir çağrıda bulundu. “miniklere sevgiyi öğretmek için önce biz onlara örnek olmalıyız”dedi;

"Ebeveynlere velilere öğretmenlere öğreticilere buradan özellikle şunu tavsiye ediyoruz mümkün olduğunca kendileri rol model olsunlar yani mütebessim bir çehreyle eğitimlerini versinler bağırarak çağırarak değil."