Yaz Kur'an Kurslarında Son Hafta

15 Ağustos 2018 Çarşamba

Son haftasının içinde bulunduğumuz yaz Kur’an kurslarında veda günü yaklaşıyor. Kurslarda kapanış programları başladı. Ankara Altındağ’da da, kursiyerler için özel bir tören düzenlendi.

“Gel Bu Yaz Kur’an’ı Gönlüne Yaz” sloganıyla yola çıkan Altındağ Müftülüğü, son haftasında bulunduğumuz yaz Kur’an kurslarının tamamlanışı vesilesiyle bir program düzenledi.

Öğrenciler 2 aylık dönemde hem Kur’an okumayı hem de temel dini bilgileri öğrendiler. Dahası farklı kültürel ve sosyal etkinliklerle kaynaştılar. Cuma günü yapılacak kapanış öncesinde Melike Hatun Camii Konferans Salonu’ndaki veda programında bir araya geldiler. 

 “Yaz Kur’an Kursları Kur’ an’-ı Kerim ve Dini Bilgiler”  yarışmasında ilçe birincisi olan Muhammed Fatih Karagöz ‘ün Kur’an tilaveti ile gönüllerin ve kulakların pası silindi. 

Altındağ’da bu yıl yaz Kur’an kurslarına 11 bin 884 öğrenci eğitim görerek, kurs dönemini tamamladı.

Kurslarda engellilere de imkân tanınıyor. Onlar için yeni planlamalar da söz konusu. Programda Ali Ersoy Kur’an kursu öğrencileri ile Suriyeli mültecilerin de içerisinde yer aldığı koronun ilahileri beğeniyle dinlendi.

4-6 yaş grubundaki minik çocuklar da öğrendikleri ilahileri seslendirdi. Programda kursa katılan çocuklara çeşitli hediyeler de verildi.