Yeni Hafızlara Rehber Oluyor

9 Ocak 2019 Çarşamba
Yeni Hafızlara Rehber Oluyor

Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması'nda dünya ikincisi olan Erzurumlu İmam Hatip Ali Turhan, Türkiye’ye büyük bir gurur yaşatmıştı.  Ali hoca, şimdi kendisi gibi yeni başarılı hafızlar yetiştiriyor, onlara rehber oluyor… 

Kur’an’ı güzel okuma dünya 2.‘si Ali Turhan bülbül sedalı hafızlar yetiştiriyor

Erzurumlu Hafız İmam Hatip Ali Turhan Tunus’ta düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması'nda, dünyanın en güzel Kur’an okuyucularıyla yarıştı. 22 ülkeden katılımın olduğu yarışmada önemli bir başarı elde eden Turhan, ülkemize de büyük gurur yaşattı. Kendisinin yaşadığı heyecan da bambaşkaydı; “Orada yarışmalara giren tüm ülkelerin bayrakları vardı. Yarışmacı kürsüye çıktığı zaman ülkesinin bayrağı geliyordu. Türkiye'mizin ay yıldızlı bayrağını görünce duygulandım ve kendime inşallah bu dereceyi ülkemize, güzel memleketime götüreceğim dedim. 22 ülkeden 44 yarışmacının katılımıyla yapılan yarışmada ülkeme dünya ikinciliği getirdik. Ülkemize bu dereceyi getirdiğimiz için gurur duyduk."

Bülbül sesiyle nefis bir Kur’an tilaveti gerçekleştirerek dünya ikincisi olan Erzurumlu Hafız Ali Turhan, 11 yaşında başladığı hafızlığı 11 ayda bitirmiş. Solakzade Camii imam hatibi olarak görev yapan turhan, yeni hafızlar ve kariler yetiştirmek için öğrencilere destek veriyor. Geçen yıl imam hatipler arası güzel okuma yarışmasında dünya şampiyonasına katılan Ebubekir Kaçan ve Türkiye birincisi Cevat Karabıyık onlardan ikisi.

Ali hoca, her ailede bir tane hafızın olmasını öneriyor. Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, Erzurum’un hafızlar şehri olduğunu söylüyor.