15 Temmuz Şehitler Müzesi

23 Haziran 2018 Cumartesi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu yakasında inşa edilen 15 Temmuz Şehitler Müzesi’nin, o karanlık gecenin yıldönümüne yetiştirilmesi planlanıyor… Çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğü müzede, darbe gecesi gösterilen şanlı milli direnişi tüm yönleriyle anlatılacak. 250 15 Temmuz Şehidinin ve Gazilerin hatıraları yaşatılacak.

Fetullahçı terör örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişiminde, Türk milleti tam bir destan yazarak, vatanına, Türkiye’nin işgaline karşı çıkmıştı… 250 vatan evladı şehit oldu, hain darbecilerin kurşunları ve halkın üzerine sürdükleri araçlarla…

Yurdun birçok bölgesinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve şehitler anısına anıtlar yapıldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu yakasına ise şehitler müzesi inşa ediliyor. 

Köprü’nün Anadolu tarafına inşa edilen şehit ve gazileri anma müzesi için hummalı bir çalışma yürütülüyor…  Müzenin, hain darbe girişiminin yıldönümünde açılması planlanıyor…

1500 metrekarelik alana inşa edilen 15 Temmuz Şehitler Müzesi’nin tamamı ise ağustos ayında tamamlanacak… Mimarisiyle dikkati çeken müzede darbe gecesi gösterilen destansı direniş, tüm yönleriyle anlatılacak, 250 Şehidin ve Gazilerin hatıraları yaşatılacak.

Müze içinde 15 Temmuz menfur hadisesini yansıtan çeşitli objeler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telefon görüşmesinin bir yansıması, o gün yaşanan olayların yer aldığı görüntüler ve tankın ezdiği bir araç yer alacak.