15 Temmuz Şehitlerinin Yakınları Mekke’de

6 Eylül 2016 Salı
15 Temmuz Şehitlerinin Yakınları Mekke’de

15 Temmuz’da vatanları için canlarını feda edenlerin yakınları, Diyanet İşleri Başkanlığının girişimiyle hacca gitti. Yüreklerinde kaybettiklerinin acısı, aynı zamada kutsal topraklara ayak basabilmenin mutluluğu vardı. 

Güllerle Karşılandılar Hem Mahzun Hem de Mutluydular

Fetullahçı Terör Örgütünün hain darbe girişiminde yakınlarını şehit veren 45 kişi hac görevlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara ulaştı. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dursun Aygün tarafından karşılanan ailelere zemzem ve hurma ikram edildi. Fetö’cü teröristler tarafından Türksat’ta şehit edilen Ahmet özsoy’un eşi Yasemin Özsoy, hem mahzundu, hem de hacca bir kez daha gidebilmenin mutluluğunu yaşıyordu;

"2012’de ahmet bey ile gelmiştik daha önce. Elhamdülillah bizim arafat duamızdı. Yani çocuklarımız okullarını bitirdikten sonra dünyalık telaşına düşmeden haclarını yapabilsinler. Elhamdülillah büyük oğlumuz yapabildi, küçük oğlumuzu yaptıramamıştık. Ahmet bey’in duası için işte girişimlerde bulunmaya çalıştım. Sonrasında Allah razı olsun Diyanet ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı böyle bir girişimde bulunmuş ziyadesiyle mutlu olduk. Allah razı olsun yani kat be kat helali hoş olsun ettiğimiz dualar memleketimize, Ümmet-i Muhammed’e. "

15 temmuz şehitleri için okunan hatmi şerifler ise Arafat’ta dualanacak.