Terörle Mücadele Operasyonu

6 Eylül 2016 Salı
Terörle Mücadele Operasyonu

Güvenlik güçlerimiz Hakkari-Çukurca’da çok geniş çaplı bir operasyon yapıyor. Şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgeden dün 2 şehit haberi aldık. Pkk’lılara ise büyük kayıp verdirildi. 150’yi aşkın terörist öldürüldü. Başbakan Yıldırım ise, Pkk’ya karşı mücadele veren askeri birliği ziyaret etti. Van’da şehit olan 8 askerin uğurlama törenine de katıldı.

157 Pkk’lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Hakkâri çukurca kırsalında yürütülen şehit sağlık üstçavuş mekan şahin operasyonu’nda 157 terörist etkisiz hale getirildi.Operasyon kapsamında 4 Pkk hedefi de Türk jetleri tarafından vurularak imha edildi. Çukurca'daki Seni Tepe mevkii’nde, terör örgütü mensuplarına ait olduğu belirlenen bir sığınakta ise, çok sayıda silah ve mühimmat, yaşam malzemesi ve terörist cesedi bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım 2. Hudut Tugay Komutanlığı’nı Ziyaret Etti

Başbakan binali yıldırım, çukurca’da terör örgütüne yönelik operasyonların sürdüğü 2. Hudut tugay komutanlığını ziyaret etti. Yıldırım, Van-Çaldıran’da Tendürek Dağı bölgesindeki operasyonda şehit olan 8 asker için düzenlenen törene de katıldı. Yıldırım törende şehit ailelerine taziyelerini iletti. 

Van’da şehit olan Üsteğmen Harun Parlak ise Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. Kocatepe’deki cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı.