31. İl Müftüleri İstişare Toplantısı Sürüyor

18 Ağustos 2015 Salı

31. İl Müftüleri İstişare Toplantısı çalıştay ve panellerle devam ediyor. Toplantılarda göç, dini sosyal yapılar, aktüel politik süreçler, terör ve daeş gibi örgütlerin doğurduğu sorunlar ele alınıyor. Toplantı yarın açıklanacak sonuç bildirgesiyle tamamlanacak.

 

Toplantıda Türkiye ve İslam Dünyasını İlgilendiren 5 Önemli Madde Görüşülüyor

Göç, Dini Sosyal Yapılar, Aktüel Politik Süreçler, Terör ve Daeş gibi örgütlerin İslam algısına verdiği zarar toplantının ana gündem maddeleri. Ankara’da biraraya gelen türkiye’nin dört bir yanındaki il müftüleri bu konulara ilişkin bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor, çözüm yolları üretiyor.

Toplantıda Üzerinde Ağırlıkla Durulan Konulardan Biri de Türkiye’de Artan Terör Saldırıları

Türkiye’nin 30 yıldır kanayan yarası olan ve etnik milliyetçiliğin teröre evrildiği ve bölge insanını derinden yaraladığı hergün şehitlerimizin verildiği bir süreci de birlikte yaşıyoruz maalesef de bu süreçlerde din istismarı da yapılmaktadır din istismarı yapan bu yapıların bu süreçlerde daha bir bilgili olması bu yapılara karşı hizmet politikalarını tekrar gözden geçirmesi ihtiyacı vardır.

 

İl Müftüleri Toplantısı 20 Ağustos Perşembe günü açıklanacak sonuç bildirgesiyle sona erecek. Sonuç raporuyla Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yeni hizmet politikaları ele alınacak.