60 Yıldır Evliler

5 Mart 2018 Pazartesi

Sevgi, saygı ve hürmeti 60 yıl boyunca birbirlerinden eksik etmeyen bir çiftin mutluluk hikayesini getireceğiz şimdi ekranlarınıza. Ankara’nın Çubuk ilçesinde yaşayan Ahmet dede ve Halime nine, aileye verdikleri önem  ve birbirlerine olan bağlılıklarıyla topluma örnek oluyorlar. Gençlere ögütleri de var.

Ne kavga bildiler, ne küslük. 60 yıllık evliliklerini sevgiyle, saygıyla, tam bir bağlılıkla geçirdiler. Ankara Çubuk’ta yaşayan Halime Ahmet Yılmaz çifti 60 yıl önce görücü usulüyle hayatlarını birleştirmiş. O gün bugündür aynı yastığa baş koyuyorlar. Ahmet amca 83, Halime nine 76 yaşında. Ancak birbirlerine olan sevgileri halen daha ilk günkü gibi.

Hayatları boyunca bir an olsun birbirlerine kırıcı bir söz söylememişler, dinimizin de reddettiği küslüğü mutlu yuvalarına hiç koymamışlar.;"Hayatta daha inan ki biz daha yarım saat birbirimize küs durmuş adam değiliz. Yarım saat 15 dakika küsmeyiz küsemeyiz yani öyle geçirdik biz günümüzü."

60 mutlu yıla, 41 değil 60 kere maşallah dedirterek, bu imrenilecek aile tablosuyla topluma örnek oluyorlar. Tabi ki, toplumun temel taşı ailenin korunması için, gençlere de nasihatları var; "Doğru olacaksın, yalan söylemeyeceksin, güzelce geçimini yapacaksın."