Avrasya İslam Şurası Üyelerinden Gazi Meclis’e Ziyaret

11 Ağustos 2016 Perşembe

Avrasya İslam Şurası üyeleri ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez gazi meclis’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.15 temmuz’da bombalanan alanları gördüler, meclis başkanına geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Azerbaycan halkının şehit yakınları ve gaziler için görderdiği 100 bin dolarlık yardım çeki de ziyaret esnasında İsmail Kahraman’a sunuldu.

Bombalanan Alanları Gördüler, ‘Geçmiş Olsun’ Dileklerini İlettiler

Avrasya İslam Şurası üyelerinden Azerbaycan, Rusya, Bosna Hersek ve Kosova müslümanlarının temsilcileri, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile birlikte dün gazi meclis’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Önce darbe girişimi sırasında atılan bombaların harabeye çevirdiği alanları gördüler.

Azerbaycan Halkı Şehit Yakınları ve Gaziler İçin 100 Bin Dolar Yardım Getirdi

Heyet daha sonra türkiye büyük millet meclisi başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret etti. Komşu ülke Azerbaycan, 15 temmuz’da gözünü kırpmadan kendini ateşin ortasına atan şehitlerimizin yakınlarına yardım eli uzattı. 

Diyanet İşleri Başkanı da o gece dünya müslümanlarının kalbinin nasıl Türkiye için attığını anlattı. Birinci geceden itibaren her biriyle ilişkimiz oldu onlar milletimizle beraber gözyaşı döktü.Minarelerden sela okumaya başladığımızda onlar da okumaya başladılar onlar da bizimle birlikte dua ettiler ben her birine teşekkür ediyorum.