Beytullah'a Kavuşma

10 Ağustos 2018 Cuma

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca hacı adayı hac ibadetini yerine getirmek için akın akın kutsal topraklara gidiyor. Yıllarca Beytullah’a kavuşmanın özlemiyle yaşayan müminler, bu kutlu mekana kavuştuklarında tarifsiz duygular taşıyor. 

Dillerde dualar, kalplerde heyecan, gözlerde ise rahmanın evine, Beytullah’a kavuşmanın verdiği mutluluk ifadesi. Kabetullah’ı ilk kez gören hacı adayları, kutsal topraklarda işte bu duyguları yaşıyor.

Hac ibadetinin yerine getirilmesine sayılı günler kala dünyanın dört bir yanından hacı adayları akın akın mübarek topraklara gidiyor. O heyecanı yaşayanlardan biri de Diyanet TV ekibiydi. Ekip hem bu heyecanı ekranlara taşımak, hem de bu kutlu ibadeti yerine getirmek için yola düştü. Havalimanında niyetler edildi, ihramlar giyildi. İlk telbiyeler de burada getirildi. 

Uçaktaki heyecan bambaşkaydı. Otobüs yolculuğu sırasında da dillerden telbiyeler bir an olsun düşmedi. İlk tavaf yapıldı. Kabe’ye karşı ilk dua edildi. Rahmana yakarış bir dua silsilesi dönüştü.