Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Kutsal Topraklarda

11 Temmuz 2019 Perşembe

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali erbaş hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara geldi. Medine’de Diyanet İşleri Başkanlığı Türk Hac İşleri Ofisi’ni ziyaret eden Başkan Erbaş, “Hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmaları birinci önceliğimizdir” dedi.

Başkan Erbaş, cumartesi günü akşam saatlerinde Ankara’dan gelen bir hac kafilesi ile birlikte Medine’ye geldi. Başkan Erbaş’ı Muhammad Bin Abdulaziz Havalimanı’nda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Cidde Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı, Medine Koordinasyon Ve İskan Ekip Başkanı Muhammed Zeyd Özel ve diğer yetkililer karşıladı.

Burada, Medine’de Koordinasyon Ve İskan Ekip Başkanlığını ziyaret eden Erbaş “2018 yılı Hac Organizasyonu” kapsamında yürütülen hizmetlerle ilgili yetkililerden bilgi aldı. 

Erbaş: “İbadetlerini yaptırarak hac vazifelerine destek olarak yardımcı olarak buraya getirip götürmek Diyanet İşleri olarak en çok önem verdiğimiz konulardan birisi. Tabi hac sadece havaalanından havaalanına, oradan Mekke’ye götürerek yapılmıyor. Her alanda pek çok arkadaşımız çalışıyor. Burada organizasyon koordinasyon kısmı var. Kargo kısmı var. Sağlık yemekle ilgili alanlar birimler kendi içerisinde sağlıklı bir organizasyonu sağlaması gerekiyor ki hacılarımıza iyi bir hizmet vermiş olalım”

Başkan Erbaş, hacı adaylarının ibadetlerini sağlıklı bir şekilde yapmaları sağlamanın nafile bir ibadet oluğunu belirtti.

Erbaş: “Elhamdülillah arkadaşlarımız hocalarımız canla başla çalışıyorlar. Hac İslam’ın en önemli farzlarından birisi. Bir sene içerisinde binlerce insanımızın daha sağlıklı hac yapmasına katkı sağlamak da en büyük nafile ibadetlerden birisidir. Görevlerimiz hem kendi hacılarını yapıyorlar hem de binlerce hac adayına hac sonrası, kurban sonrası onlara hizmet ederek nafile ibadet yapmış oluyorlar” dedi.