Bu Çorba Evinde Para Geçmiyor

15 Nisan 2019 Pazartesi

PARA GEÇMEYEN ÇORBA EVİ

Kırıkkale'de hayırsever iş adamının hayatını kaybeden anne, baba ve ağabeyinin hayrına ihtiyaç sahipleri için açtığı ücretsiz çorba evine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Kızılkanat İş Merkezi'nde açtığı çorba eviyle hem yüzyıllardır devam eden yardımlaşma, paylaşma ve ikram duygusunun canlı kalmasına vesile olan İş adamı Orhan Kılıç, ihtiyaç sahiplerinin ve gelen tüm vatandaşların her gün sıcak çorba içmesini sağlıyor.

Haftanın 6 günü 08.00 ile 17.30 saatleri arasında açık olan ve her gün farklı çorbanın çıktığı çorba evinden ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra iş merkezinde bulunun esnaf ile dershanelerdeki öğrenciler de faydalanıyor.

Türk milletinin bugünlere kadar taşıdığı çok önemli adetlerinin olduğuna dikkati çeken Hayırsever iş adamı Orhan Kılıç, “Bunlardan birisi de yardımlaşma, paylaşma, ikram duygusudur. Hem bu geleneklerimizden hareketle hem de böyle bir hayalim olduğu için çorba evi açtım. Ayrıca, ahirete göç eden annem, babam ve ağabeyim için de böyle güzel bir hayır oldu. Burada kapımızı herkese açtık. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, öğrenci, genç, yaşlı, kadın, erkek kim olursa olsun hiçbir koşula bağlı olmadan buraya geliyor, çorbasını içip gidebiliyor.” dedi.