Ezanı Güzel Okuma Yarışması'nda Yarı Finale Doğru

15 Nisan 2019 Pazartesi

Ezan yarışması

Diyanet TV ekranlarında ilgiyle izlenen “Ezanı Güzel Okuma Yarışması”nda yarı finalden önceki son heyecan yaşandı. 12. Haftanın finalinde yine ezan bülbülleri gür sesleriyle ezanlarını okudular ve jüri tarafından değerlendirildiler. İzleyici ve jüri oylarıyla birlikte toplam 460 puan alan serhat ataş 12. Haftanın birincisi olarak yarı finale kaldı. 

Müslümanları 5 vakit huzura çağırıyor, minarelerden yankılanarak çevresinin manevi ruhunu coşturuyor ezan-ı muhammedi… Diyanet tv ekranlarında heyecanla izlenen ezanı güzel okuma yarışması devam ediyor…

12. Haftanın finalinde ise 5 ezan bülbülü sırayla ezanlarını okudular. Gönüller titredi ve manevi çoşku stüdyo da ve ekranlarda yaşandı. Ses, makam, eda ve seda gibi kriterler göz önünde bulundurularak puanlama yapılıyor. Ayrıca yarışmacılara izleyicilerde puan vererek haftanın birincisi seçiliyor. Ezanı güzel okuma yarışmasının 12. Haftasında en fazla puanı alan yarışmacı serhat ataş oldu.

Serhat Ataş jüriden 371 puan izleyiciden de 89 puan toplamda ise 460 puan alarak haftanın birincisi oldu. Haftanın ikincisi Mahmut Sami Sayım, Hasan Hediye üçüncüsü, dördüncüsü Yunus Onat, beşincisi ise Emrullah Ölmez oldu. Yarışmada önümüzdeki hafta yarı final heyecanı yaşanacak.