Camiler Ramazana Hazırlandı

16 Mayıs 2018 Çarşamba
Camiler Ramazana Hazırlandı

Ramazan için camilerde de hazırlıklar tamamlandı. Teknik eksiklikler giderildi, temizlikler yapıldı. Selimiye Camiii ise gül suyuyla yıkandı.

Temizlik, bakım ve onarımları yapıldı, teravih için teknik eksiklikler giderildi

Ramazan öncesi camilerde de hummalı bir çalışma vardı. İbadet mekanları temizlendi, özellikle teravih namazı için camilerin teknik eksiklikleri giderildi. Halılar temizlendi, tozlar alındı, camlar silindi. Camiler on bir ayın sultanı Ramazana hazır.

Türk İslam sanatlarının en güzel örneklerinden olan Edirne Selimiye Camii’nde ise cemaat gül kokuları eşliğinde teravih kılacak. Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Ramazan öncesinde tabiri caizse gül suyuyla yıkandı. "Bütün görevlilerimiz caminin içerisinde dışarısında tek tek yıkıyor gül suyu ile elden geçiriyor."  

Camilerin temizlik çalışmalarına belediye ekipleri de destek verdi. Tıpkı, yine bir Mimar Sinan eseri olan Manisa’daki Muradiye Camii’ndeki gibi. "Başta Muradiye Cami, Sultan Cami ve Hatuniye Cami gibi tarihi camilerimiz olmak üzere tüm camilerimizde belediyemiz ekipleri tarafından temizlik hizmetleri yapılıyor."