Çocuklar İçin Camiye Akvaryum Yaptırdı

24 Mart 2016 Perşembe

Ankara’nın Çubuk ilçesinde görev yapan İmam hatip Lokman Öztürk, gençleri camiye çekmek ve onlara dini değerleri en doğru şekilde öğretmek için farklı bir projeye imza attı. Merkez Camii’nin girişine içinde 100’den fazla balık bulunan 2 akvaryumu yerleştirdi… Akvaryum çocuklar kadar, yetişkinlerin de ilgisini çekti. 

Ankara’nın çubuk ilçesindeki camii kebir merkez camii’nin imam hatibi, cemaatin de desteğiyle çocukları camiye çekmek için akvaryum yaptırdı;

İmam Hatip Lokman Öztürk’ün Amacı, Çocuklara Camiyi Sevdirmek 

"Bunu yapmamızın amacı öncelikle tabuları bir yıkmak eski cami anlayışını bir yok etmek esas temel amacı bu. Camilerin cıvıl cıvıl gençlerle dolacağı yerde sadece büyük abilerimizin belli bir yaştan sonra geldikleri bir mekan olarak görülmesi bu mekanlarında hantallaşmasına vesile olmuştu. Dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızın farkındalıkları güzel şeylere imza attığı için bunlarda zaten başkanlığımız adına yapılan hizmetler.

Çocuk ve gençler düşünülerek yapılan akvaryum, büyüklerin de ilgi odağı olmuş.İmam öztürk, çocuk ve gençler için ayrıca sabah namazı programları düzenliyor. Kur’an-ı kerim, ilmihal eğitimleri veriyor; onlarla hasbihal ediyor.