'Din İstismarı' Bu Akşam Son Bölümüyle Ekranlarda

22 Temmuz 2019 Pazartesi
'Din İstismarı' Bu Akşam Son Bölümüyle Ekranlarda

‘Din İstismarı’ Bu Akşam Son Bölümüyle Ekranlarda…

Diyanet TV, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümüne özel anlamlı bir programa imza attı. 

FETÖ ve DEAŞ başta olmak üzere sahih bilgiden uzak, dini istismar ederek toplumun İslam anlayışını ve dini yaşamını ifsat eden sözde dini yapıların anlatıldığı ‘Din İstismarı’ programının son bölümü bu akşam izleyiciyle buluşacak.

Alanında uzman akademisyenlerin ve kanaat önderlerinin din istismarı konusunu detaylarıyla ele aldıkları 11 bölümlük programda, din istismarı tüm yönleriyle ele alındı.

Bu özel programda istismar edilen kaynaklar, istismarcı yapılar, istismar edilen kavramlar, islamofobi, yeni dini hareketler, medya ve din istismarı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sözde dini yapılarla mücadelesi gibi başlıklar 11 bölümde izleyiciye anlatıldı.

Bugüne kadar yayınlanan bölümlerde FETÖ ve DEAŞ başta olmak üzere dini istismar eden yapılar, bu yapıların sağladığı çıkarlar ve toplumun din anlayışını nasıl ifsat ettikleri izleyicilere aktarıldı. Bu yapıların amaçlarına ulaşmak için kullandıkları araçlarda ele alınan konular arasındaydı. 

Bu milletin, 40 yıl boyunca kendini dini bir yapı gibi gösteren FETÖ terör örgütü gibi yapılara bir daha kanmaması için uzun çalışmalar neticesinde hazırlanan ‘Din İstismarı’ programının son bölümünde bu akşam ‘Diyanet İşleri Başkanlığı’ bölümünde Diyanet İşleri Başkanlığının sözde dini yapılarla mücadelesi ele alınacak.

‘Din İstismarı’ bu akşam saat 22.00’de Diyanet TV’de…

 

Haber: Özkan Tokmakoğlu