Diyanet Çocuk Dergisine Ödül

11 Mayıs 2017 Perşembe

Yaklaşık 40 yıldır yayın hayatında diyanet çocuk dergisi, en iyi çocuk dergisi seçildi. Miniklere İslam’ı anlatan Diyanet Çocuk’a ödülü, İstanbul’daki dergi fuarında verildi. 

"Gerçekten zaten dergimiz çok beğeniliyordu bu yıl da fuara katılan yani dergicilik fuarına katılan çocuk dergileri arasında 22 dergi arasında birincilik ödülüne layık görüldü. Doğru dini bilgiyi miniklerin dünyasına girerek anlatan diyanet çocuk, “Dünyanın En İyi Çocuk Dergisi” ödülünü aldı."

Diyanet Çocuk Dergisi, aylık dergi, aile ve ilmi dergiyle birlikte sirkeci garında düzenlenen 8. Uluslararası Dergi Fuarında bir kez daha okurların karşısına çıktı. Türkiye Dergiciler Birliği ile Dünya Dergiler Birliğinin düzenlediği fuara 23 ülkeden 100 dergi katıldı… 

Bu kültür buluşmasının sonunda ise uluslararası dergicilik ödülleri sahiplerini buldu. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın da katıldığı törende Diyanet Çocuk’a en iyi çocuk dergisi ödülü verildi. 

Diyanet Çocuk Dergisi, Türkiye’de çocuk dergiciliği alanında en uzun soluklu yayınlardan biri. 1978 yılında yayın hayatına başladı ve günümüze kadar yüzlerce sayısı yayımlandı. Diyanet Çocuk, ekleriyle de peygamberimizin hayatı ve sahabeleri tanıttı miniklere.