Diyanet, çocuklara özel YouTube kanalı açtı

2 Ocak 2020 Perşembe
Diyanet, çocuklara özel YouTube kanalı açtı

Diyanet İşleri Başkanlığı çocuklara yönelik içeriklerin yer alacağı YouTube kanalını yayına aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuk yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü koordinesinde Diyanet TV’nin hazırladığı “Diyanet Çocuk” Youtube kanalında çocuklara özel içerikler yer alacak.

“Diyanet Çocuk” youtube kanalı yayında…

“Diyanet Çocuk” youtube kanalında birbirinden güzel çizgi filmler çocuklarla buluşuyor. ‘Şeker Hoca’ ile Nasreddin Hoca’nın fıkraları ve ona ait birbirinden keyifli hikayeler çocuklara anlatılırken,  ‘Gezgin ile Meraklı’ ile ülkemizin ve İslam coğrafyasının kültürel miraslarını çocuklara gezdiriyor. Oldukça deneyimli ve gezmeyi çok seven bir leylek olan Gezgin, Mehmet ve dedesine bu ziyaretlerinde rehberlik ediyor. 

“Harfler Köyü” ile Kur’an harfleri eğlenceli bir şekilde çocuklara öğretilirken,  Hz.Muhammed’in hayatından örneklerle merhamet, yardımlaşma ve paylaşmanın önemi “Dedemin Öyküleri” ile çocuklara anlatılıyor. Gül ve Ece’de ise ikiz kardeşlerin maceraları, “Diyanet Çocuk” youtube kanalında çocuklarla buluşuyor.

Diyanet Çocuk YouTube Kanalını Ziyaret Etmek İçin TIKLAYINIZ>>>