Diyanet’in Manevi Destek Hizmeti

22 Şubat 2019 Cuma

Diyanet İşleri Başkanlığı, dini hizmetler vermenin yanısıra, pek de göz önünde olmasa da sosyal alanlarda da ciddi faaliyetler yürütüyor.  Onlardan biri de hastanelerde verilen Manevi Destek Hizmetleri. Sakarya’da, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2 yıl önce başlatılan bu çalışmalar, bakın; hasta, hasta yakınları ve hastane personeli arasında nasıl örnek bir dayanışma ve dostluk oluşturuyor.

Sadece hastalar değil, hasta yakınları ve hastane personeli, hatta dışarıdan gelen de yararlanıyor

Tam 4 yıl önce Sağlık Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında, hastanelerde tedavi gören hastalara ve yakınlarına manevi destek hizmeti verilmesi konusunda bir protokol imzalanmıştı. Çeşitli eğitimlerden geçen uzmanlar sorumlu oldukları hastanelerde ihtiyaç duyan insanlara yardımcı oluyor. 

Burası Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi. 2017 yılında hizmete başlayan Manevi Destek Birimi, hastalar ve hasta yakınları için önemli bir boşluğu dolduruyor. Hatta manevi destek çalışmalarından hastane personeli de yararlanıyor. Dahası da var hasta, hasta yakınları ve personel dışında dışardan gelenler bile oluyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hastanelerde verdiği bu hizmet, görevliler, hastalar ve hastane personeli arasındag güzel bir paylaşım ve dostluğun da doğmasına neden oluyor.