TDV Gönüllüsü Milli Güreşçi Rıza Kayaalp Altın Madalya Almaya Hazırlanıyor

21 Şubat 2019 Perşembe
TDV Gönüllüsü Milli Güreşçi Rıza Kayaalp Altın Madalya Almaya Hazırlanıyor

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp,  dokuzuncu altın madalyasını almak için Avrupa şampiyonasına hazırlanıyor. Aynı zamanda bir Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü olan Kayaalp, zaman zaman tatil için geldiği memleketi Yozgat’ta, Çamlık Milli Parkında özel antrenmanlarla formunu korumaya çalışıyor. En büyük hayali ise olimpiyat şampiyonu olmak. 

TDV gönüllüsü milli güreşçi Rıza Kayaalp 9. kez altın madalya almaya hazırlanıyor

O hem bir Dünya Şampiyonu, hem de bir Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü. Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, bugünlerde yine bir zafere imza atmaya hazırlanıyor. Kayalp, memleketi Yozgat'ta Yozgat Çamlık Milli Parkı'nda  antreman yapıyor, oksijen depoluyor.  Zira şampiyon, nisan ayında Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenecek avrupa güreş şampiyonası'nda 9. Kez altın madalya kazanmayı hedefliyor;  ''Önemli olan başarıların devam etmesidir. 9, 10, 11. kez şampiyonlukları ülkeme kazandırmak hedefim. Bu işi bırakırken de zirvede olmak ve zirvede sonlandırmak istiyorum."

Rıza Kayaalp, dağ koşusu ve kas güçlendirme çalışmalarıyla form tutuyor formunu korumaya özen gösteriyor; "Kamp aralarında memleketimde antrenman yapıyorum. Buraya geliyorum ara ara antrenmanlar yapıyorum milli parkımızda bu benim için çok iyi oluyor. Çünkü parkın rakımı yüksek, burada koşu yapmak, neredeyse 1 hafta antrenman yapmak gerecekten performans açısından iyi oluyor."

Avrupa şampiyonasının ardından, Haziranda Belarus'ta yapılacak avrupa oyunları ile Eylülde Kazakistan'daki Dünya Şampiyonası'nda da iddialı, milli güreşçi;

"En büyük hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları'nı kazanmaktır. Bu benim için çok büyük bir hedef, ve çok enemli bu kadar şampiyonluklarının yanına olimpiyat şampiyonluğu yakışır." Hayali ise daha önce ikincilik kürsüsüne çıktığı olimpiyatlarda şampiyon olmak. Bunun için de 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nı bekliyor

Milli güreşçi Kayaalp TDV’nin yardım organizasyonlarına bizzat katılıyor

Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü olan Milli Güreşçi Rıza Kayaalp yardımseverliği, hayır ve gönül insanı olmasıyla da tanınıyor. Kayaalp  Kırgızistan, Tanzanya ve Bosna Hersek’te TDV’nin muhtaçlara kurban eti dağıtımı faaliyetlerine de bizzat katılmıştı.