Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Gazze Temaslarını Sürdürüyor

19 Mayıs 2015 Salı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Gazze temaslarını sürdürüyor. Miraç kandilini Kudüs'te geçiren Diyanet İşleri Başkanı Görmez, daha sonra Gazze'ye geçerek, çeşitli temaslarda bulundu.
 
Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakan Vekili Hasan es-Seyfî’yi ziyaret eden Başkan Görmez, ziyaretin ardından, Cibaliye Mülteci Kampı'nda Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından inşa edilen Necmettin Erbakan Yetim Merkezin açılışına katıldı. Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç ve birçok Filistinlinin katıldığı açılışta Başkan Görmez,  Türkiye’nin Filistinlilerin yanında olduğunu vurguladı.
 
“İslam ümmetinin yükselmeye, miraca ihtiyacı var”
 
İHH İnsani Yardım Vakfının merkezini de ziyaret eden ve faaliyetleri hakkında bilgiler alan Başkan Görmez, ziyaretten sonra akşam namazı için Hz. Ömer Camiine geçti.
 
Gazze'nin en büyük camisi olan Hz. Ömer Camii’nde akşam namazını kıldıran Başkan Görmez,  namazın ardından İsra ve Miraç kandili dolayısıyla aynı camide düzenlenen programa katıldı.  Tüm Gazzelilerle İsra ve Miraç kandilini kutlayan Başkan Görmez, "Gazzeli kardeşlerim sizlere Türkiye'den selam getirdim. İsra ayetini tekrar tekrar okumamız gerekir. Çünkü İslam ümmetinin yükselmeye miraca ihtiyacı var" dedi.
 
Başkan Görmez, temasları kapsamında Filistin Meclis Başkan Vekili Dr. Ahmet Bahr ve Türkiye Kudüs Başkonsolosluğu Büyükelçisi Mustafa Sarnıç ile de görüştü.