Diyanet İşleri Başkanı Görmez İyiliğin Önemini Anlattı

9 Mart 2017 Perşembe

İyilik bir kere daha karşılıksız kalmayacak. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 12 Mart’ta üçüncü kez düzenlenecek iyilik ödülleriyle ilgili kameraların karşısına çıktı. Görmez, 8 Mart’ı da gündeme getirdi; “Dünya kadınlarımızı, eşlerimizi, annelerimizi saygı ve minnetle anıyorum” diye belirten Görmez, iyilik ve insan ilişkisi üzerine açıklamalarda bulundu.

Diyanet işleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Başkanı Mehmet Görmez, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan uluslararası iyilik ödüllerinin basın toplantısında konuştu.

Görmez, önce geleneksel hale gelen organizasyonun amacını hatırlattı.

“Bizim amacımız kötülüğün insanların kalbini kuşattığı bir zaman diliminde, kötülüğün coğrafyamızı kuşattığı bir zaman diliminde, coğrafyamızın bütün başkentlerinden kötülük dumanlarının yükseldiği bir zaman diliminde, iyiliği öne çıkarmak iyilik üzerinde durmak, iyilik konusunda her kalpte her zihinde bir farkındalık oluşturmaktır. Bizim asıl gayemiz bu.”

Görmez, iyiliğin çeşitli tehlikelerle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.“İnsanın sadece kendisinin rahatına uygun olanı kendi menfaatine uygun olanı iyi ve iyilik olarak değerlendirmeye başlaması iyiliği karşı karşıya kaldığı en büyük tehlikedir.”

Diyanet İşleri Başkanı, basın dünyasına da bir çağrı yaptı.

“Her biriniz bir iyilik haberi yapın, her köşe yazarı bir iyilik yazısı yazsın, her insan hiçbir şey yapamıyorsa iyi bir söz söylesin.”

Görmez, kadınların haklarının ve sorunlarının ele alınması için yalnızca bir günün yeterli olmadığını belirterek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

“Bugün dünya kadınlarımızı eşlerimizi annelerimizi saygı ve minnetle anıyorum, dün elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Türk Metal Sendikası üyesi hanımefendilere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve metanet diliyorum.”