3. Uluslararası İyilik Ödülleri

9 Mart 2017 Perşembe

Türkiye diyanet vakfının ödüllendireceği kişileri başkan Mehmet Görmez, kamuoyuna tek tek tanıttı. Bu 7 ismin yanı sıra, 15 Temmuz hain kalkışmasına karşı durarak, kötülüğün ülkemize girmesine engel olan milletimize ve 15 Temmuz şehit ve gazilerine TDV tarafından vefa ödülü verildi.

12 Mart pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek üçüncü Uluslararası İyilik Ödülleri’nde ödül alacak 7 isim seçici kurul tarafından belirlendi.Ödül alan 7 iyilik sahibinin Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Mehmet Görmez uluslararası iyilik ödülleri basın toplantısında açıkladı.

Başkan Görmez bu yılki vefa ödülünü 15 Temmuz darbe girişiminde şehit ve gazi olan vatanseverlere verildiğini belirtti.

“Bu sene ki vefa ödülünü 15 Temmuz’da ortaya koyduğu kahramanlıkla milletimizin şahsi manevisine tevdi etmeyi arkadaşlarımıza uygun gördük. Aslında bu ödülün bu büyük iyiliğin ödülü sadece Allah’ın katındadır. Ancak bir vefa olarak 15 Temmuz gecesinde kötülüğün bu topraklara girmesinde izin vermemek için canlarını tanklara siper eden milletimizin her ferdi bu ödülü hak etmiştir diye düşünüyoruz.”

3. Uluslararası iyilik ödülünün bu yılki sahiplerini görmez tek tek basına tanıttı. Ödülün sahiplerinden birisi de bir doğa aşığı olan Mustafa Göçer.

Mustafa Göçer gerçek bir doğa aşığı. İyiliği toprakla buluşturarak sadece kendisi hayatı boyunca 1 milyon tohum ekerek doğaya iyilik yaptı. Göçer aynı zamanda insanları organize ederek doğa yürüyüşlerinde dağlara ormanlara yiyecek bırakıyor. Yaban hayvanlarının hayatta kalmasını sağlıyor.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İyilik Ödülü alan yedinci kişiyi ise pazar günü İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde açıklayacağını belirtti.