Gençler Kutsal Topraklarda Yolculuğa Devam Ediyor

8 Mart 2017 Çarşamba

Diyanet’in organizasyonuyla kutsal topraklara giden üniversite öğrencileri ziyaretlerine devam ediyor. Diyanet’in organizasyonuyla mübarek belde Mekke’ye giden 70 üniversiteli gencin umre yolculuğunu son hızıyla devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, ziyaretlerinin ikinci gününde, üniversite öğrencileri için irşat programı düzenledi. Amaç, gençlerin umre yolculuğundan daha fazla istifade edebilmelerini sağlamak.

İrşad programının ardından öğrenciler, İslam tarihi açısından önemli ve değerli yerleri ziyaret etmek üzere yola çıktılar.

Cebel-i rahme Müslümanlar için önemli bir mekan. Hz. Adem ile Havva’nın buluştuğu, Peygamber Efendimiz’in veda hutbesini irad ettiği bu kutsal yerde, her yıl milyonlarca Müslüman vakfe yapıp hacı oluyor. Cebel-i Rahme’yi ziyaret eden öğrenciler duygu yüklüydü.

Umre ziyareti sırasında gençler: “Çok güzel yerler güzel hisler birde işin en önemlisi genç yaşta geldik. İnşallah Allah herkese nasip etsin.” diyerek memnuiyetlerini dile getirdi.

“Beytullah’a aşık olmak çok büyük çok güzel bir duygu ona aşık olunca buradan ayrılmak istemiyorsun ayrılmamak için ağlıyorsunuz bunu Türkiye’deki bütün gençlerin yaşamasını isterim.” diye belirten gençler bu kutsal yolculuğu diğer tüm gençler için dilediklerini ifade ettiler.

Gençler, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın umre programına iştirak etmekten duydukları memnuniyeti de dile getirdi. Üniversiteli gençler için bir sonraki durak Sevr’di.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed ile Hz. Ebubekir’in hicret yolculuğu sırasında kaldığı Sevr dağı ziyaret edildi.

Başkanlık, gezinin ardından gençlere yemek ikramı yaptı.