Diyanet Manevi Danışmanlık ve Ulusal Hizmetler

13 Eylül 2018 Perşembe
Diyanet Manevi Danışmanlık ve Ulusal Hizmetler

Diyanet İşleri Başkanlığı öğrenci yurtları, eğitim kurumları, gençlik merkezleri ve kampları, ceza infaz kurumları, sağlık kuruluşları, sosyal hizmet kurumları ve benzeri yerlerde verdiği hizmetlere yönelik standartları belirledi. Başkanlığın Din Hizmetleri Genel Müdrülüğü web sayfasından yayınlanan yazıda;

Başkanlığımızca öğrenci yurtları, eğitim kurumları, gençlik merkezleri ve kampları, ceza infaz kurumları, sağlık kuruluşları, sosyal hizmet kurumları ve benzeri yerlerde paydaş kurumlarla uzun yıllara sari olarak işbirliği esasına göre yürüttüğümüz Manevi Danışmanlık Hizmetlerinin Ulusal Meslek Standardının belirlenmesine yönelik Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Başkanlığımız arasında 20.02.2018 tarihinde protokol imzalanmıştır. 

Protokole istinaden Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun moderatörlüğünde ve paydaş kurumların katkılarıyla Manevi Danışman Ulusal Meslek Standardı hazırlanmış ve sektördeki tüm paydaşların görüşüne sunulmuştur. Aşağıda yer alan Manevi Danışman Ulusal Meslek Standardı ile ilgili görüş ve önerilerin “Görüş ve Değerlendirme Formu"na işlenerek 05.10.2018 tarihine kadar manevidestek@diyanet.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur. denildi.