Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bitlis’te

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bitlis’te

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” programını gerçekleştirmek ve “Ezanı Güzel Okuma Yarışması”nın Türkiye finaline katılmak üzere Bitlis’e gitti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İl Buluşmaları” kapsamında Bitlis gitti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş programlarına Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım'ı makamında ziyaret ederek başladı.

Başkan Erbaş burada yapmış olduğu konuşmada üniversitelerin şehirlerin ilim merkezleri ve yuvaları olduğunu söyledi.

Yarın Bitlis'te “Ezanı Güzel Okuma Yarışması”nın Türkiye finaline katılacağını belirten Başkan Erbaş, "Tabii bir şehre gelince ilk ziyaret edilmesi gereken yerin üniversite olması icap ediyor. Bugün ilk ziyaretimizi üniversitemize yapmış olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum" dedi.

Başkan Erbaş, üniversitenin yerleşkesinin gayet güzel olduğunu aktararak şöyle devam etti:

"Cenab-ı Allah güzel talebeler yetiştirmeyi, ilim üretmeyi, her alanda üniversitemizin ilmi faaliyetlere, ülkemizin ve bölgemizin gelişmesine katkı sağlamasını Rabb'imden niyaz ediyorum. Özellikle bölgenin ihtiyacına yönelik fakültelerin ve yüksekokulların gelişmesi, bölge insanın ve gençlerin bu ihtiyaca göre yetiştirilmesi önem arz ediyor. Siz de bunu en iyi şekilde yapmaya çalışıyorsunuz. Rabb'im gayretlerinizi artırsın.”

Bitlis’in medreseleriyle meşhur olduğunu belirten Başkan Erbaş, akademi ile medresenin yakınlaşmasının, birbirinden istifade etmesinin faydalı olacağını kaydetti.               

Başkan Erbaş, “Medrese akademiden, akademi medreseden istifade etsin. Bu şekilde daha güzel ilmi faaliyetlere adım atılmış olsun. Buna da üniversite olarak sizler öncülük yapacaksınız" dedi.

Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ise Başkan Erbaş'ı üniversitede görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Çok teşekkür ediyorum" dedi.